Badanie stóp i indywidualne termoformowalne wkładki ortopedyczne

WKŁADKI INDYWIDUALNE TERMO FORM POZWALAJĄ NA PRECYZYJNE DOSTOSOWANIE KAŻDEGO ICH ELEMENTU DO AKTUALNYCH POTRZEB STÓP I CAŁEGO CIAŁA.

CZAS POMYŚLEĆ O INDYWIDUALNYCH TERMOFORMOWALNYCH WKŁADKACH JEŚLI:


 

  • Cierpisz z powodu BÓLU STÓP, kolan, bioder, kręgosłupa.
  • Posiadasz schorzenie takie jak: płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne, ostrogę piętową, haluksy.
  • Jesteś osobą aktywną, która chce bezpiecznie uprawiać sport, poprawić swoje wyniki.
  • Jesteś osobą wykonującą pracę stojącą.
  • Lubisz komfort i wygodę podczas chodzenia.
  • Chorujesz na cukrzycę/ RZS.
  • Jesteś po operacji ortopedycznej.
  • Chcesz zadbać o zdrowie stóp swoich dzieci. 
 leczenie bólu kręgosłupa Gniezno
 dobry fizjoterapeuta Gniezno

BADANIE STÓP


 

Badanie wykonywane jest za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego, który w bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny sposób umożliwi właściwą ocenę kształtu i obciążeń stopy. Kolejnym krokiem jest badanie manualne wykonywane przez fizjoterapeutę. Na podstawie przeprowadzonego badania oraz zebranego wywiadu konsultant dobiera wkładkę indywidualną uwzględniając wiek, aktywność pacjenta, nabyte schorzenia. 

Wyściółka


wykonana z najwyższej jakości materiałów, przyjazna stopie, oddychająca. Posiada właściwości przeciwpotne, wchłania wilgoć aż 8 razy szybciej niż tradycyjnie stosowana naturalna skóra.

Warstwa amortyzująca


redukuje mikrowstrząsy, minimalizując tym samym przeciążenia mięśni, ścięgien i stawów całego ciała. Wykorzystana w produkcji lekka i elastyczna pianka z pamięcią kształtu zapewnia idealne dopasowanie do rzeczywistego ukształtowania stopy.

Elementy stabilizujące


umiejscowione w okolicy pięty oraz śródstopia wpływają na optymalne oparcie stopy podczas wysiłku, a także korygują ustawienie stóp, jeśli postawa ciała tego wymaga. Moduł stabilizacyjny jest dostosowany w zależności od przeznaczenia wkładek.

Warstwa spodnia 


podkreśla staranne i subtelne wykończenie wkładki. Posiada właściwości ekranizujące, chroni stopy przed przenikaniem chłodu i ciepła od podłoża.

Właściwości sensomotoryczne


poprawiają funkcjonowanie receptorów czucia głębokiego, tzw. proprioreceptorów, dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja, a także zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.

rehabilitacja Gniezno

Korzyści ze stosowania wkładek Termo Form:

Zdrowe stopy

Wkładki indywidualne tworzone osobno prawa i lewa są idealnie dopasowane do potrzeb stóp. Zapewniają bezpieczeństwo i chronią stopy dzięki zastosowaniu w pełni spersonalizowanego modułu stabilizującego oraz warstwy amortyzacyjnej.

Zdrowe stawy

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie materiałów możliwe jest perfekcyjne wyprofilowanie wkładki, milimetr po milimetrze, aby ograniczać nieprawidłowości w ustawieniu stawów, np. kolan szpotawych lub koślawych

Zdrowy kręgosłup 

Wkładki korygują zaburzenia i wady postawy, które dotykają aż 80% dzieci w wieku szkolnym, a nieleczone pogłębiają się z wiekiem, przyczyniając do stopniowego pogorszenia jakości życia. 

Poprzez indywidualny dobór wkładek możliwe jest dokonanie korekty nierówności długości nóg.

Mniej kontuzji 

Mikrowstrząsy, na które narażona jest stopa przy każdym kroku, są pochłaniane przez warstwę amortyzacyjną wkładki. Dzięki temu sport staje się bezpieczniejszy, zwłaszcza podczas treningu, gdy ruchy są wielokrotnie powtarzane i wykonywane przez dłuższy okres czasu.

Poprawę wyników 

Idealne dopasowanie wkładki pozwala wspomóc dynamikę naturalnego ruchu stopy podczas uprawiania sportu – zapewnia komfort zarówno na treningu, jak i w czasie startu w zawodach.

Lepszą koordynację

Wkładki spersonalizowane gwarantują pobudzenie do właściwego funkcjonowania receptorów czucia głębokiego, tzw. proprioreceptorów, dzięki czemu poprawia się ogólna koordynacja całego ciała, a także zdecydowanie zmniejsza się ryzyko wystąpienia kontuzji.

Komfort i wygodę

Wkładki indywidualnie dopasowane zawsze działają zgodnie z potrzebami użytkownika – możliwość wykonania korekty pozwala na dostosowanie poszczególnych elementów do aktualnych potrzeb

fala uderzeniowa Gniezno